Sastojci:
2 čaše kisele vode,1 čaša šećera,1 čaša ulja,2 čaše brašna,1 kesica praška za pecivo,1 kesica vanilin šećera,3 kašike kakaa,100 g kokosa i3 kašike džema po želji.
Za preliv:100 g posne čokolade,4 kašike ulja,4 kašike vode i2 kašike šećera.
Za posipanje treba još malo kokosa.
U vanglu sipati kiselu vodu, šećer, vanilin šećer i ulje, pa sve dobro izmiješati. Dodati brašno pomiješano sa praškom za pecivo, pa umutiti glatku smjesu bez grudvica. Smjesu podijeliti na dva dijela, u jedan dio dodati kakao, a u drugi kokos i džem.
U pleh obložen papirom za pečenje sipati naizmjenično svijetlu i tamnu smjesu, pa blago prošarati kašikom da kolač bude šaren kao na slici. Peći u zagrijanoj rerni na 180 stepeni oko 30 minuta, dok kolač ne porumeni i čačkalica ne izađe suva.
Za preliv otopiti posnu čokoladu sa uljem, vodom i šećerom na tihoj vatri. Vruć ili mlak kolač preliti čokoladnim prelivom, pa odmah posuti kokosom. Ostaviti da se ohladi, zatim sjeći na kocke i služiti.